ایزوگام طرح دار آجرنما

با نصب انواع ایزوگام طرح دار، نمای ساختمان هایتان را منحصر به فرد کنید

همانطور که در مقاله انواع ایزوگام گفتیم، ایزوگام‌ها انواع مختلفی دارند و برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به تولید ایزوگام‌های مختلف برای قسمت‌های متفاوت ساختمان، برای اجرای انواع ایزوگام، سطح مورد نظر را میبایست به طور دقیق و کامل بررسی کنید و عایق مناسب آن را انتخاب کنید. استخرها از جمله مکان‌هایی هستند که با ایزوگام عایق کاری می‌شوند. برای عایق کاری استخرها از ایزوگام طرح دار (رنگی) استفاده می‌شود. با چتربام همراه باشید تا این نوع ایزوگام رو به طور کامل به شما معرفی کنیم.

معرفی ایزوگام طرح دار

یکی از انواع ایزوگام تولید شده در کشورمان، ایزوگام فویل دار است که در تولید آن در بالاترین قسمت ایزوگام برای استحکام بیشتر و بازتاب نور خورشید از فویل آلومینویم استفاده شده است. در گذشته در تولید ایزوگام تمرکز فقط بر روی کیفیت این محصولات بود، اما با پیشرفت فناوری تولید ایزوگام، امروزه تولیدکنندگان ایزوگام علاوه بر توجه به استحکام و قابلیت عایق بودن آن در برابر نم و رطوبت، توجه ویژه‌ای به زیبایی و نمای آن نیز دارند. به همین دلیل سعی می‌کنند در زمینه‌ی پوشش لایه‌ی بیرونی (فویل) نوآوری ایجاد کنند و از طرح‌های زیبا استفاده کنند. این ایزوگام‌ها علاوه بر کیفیت و طول عمر بالایی که دارند، زیبایی و جذابیت خاصی به نمای بیرونی ساختمان می‌دهند.

ایزوگام‌های طرح دار که ضخامتی ۳۰ الی ۳۵ میکرونی دارند، از قیر خالص پلیمری که به اسم ایزوگام طرح دار پلیمری شناخته می‌شود تولید شده اند. این ضخامت بالا و زیبای ویژه‌ای که این نوع ایزوگام‌ها دارند موجب شده است که در بیشتر صنایع ساختمان استفاده شوند. بنابراین، این ایزوگام‌های زیبا می‌توانند به عنوان یک جایگزین خوب برای نمای سنگی ساختمان باشند. لازم به ذکر است استفاده از ایزوگام طرحدار در نمای ساختمان ارزان‌تر و به صرفه‌تر از نمای سنگ ساختمان است و اجرای آن نیز راحت‌تر است.

دقت داشته باشید که ایجاد طرح بر روی ایزوگام‌های پلیمری تأثیری بر کیفیت و بازدهی آن‌ها ندارد. ایزوگام‌های طرح دار از مقاومت بالایی در برابر اشعه‌ی فرابنفش خورشید برخوردار هستند و در صورتی که از این نوع ایزوگام‌ها در نمای بیرونی ساختمان‌ها استفاده شود از بازتاب و انعکاس نور خورشید جلوگیری می‌شود و این کار موجب آسایش همسایگان و عابران می‌شود.

ایزوگام طرح دار؛ طرح چمن

انواع ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح دار از جدیدترین عایق‌های رطوبتی و نوعی ایزوگام روکش دار است که روکش آن از فویل طرح دار و با استفاده از فرمولاسیون و ماشین آلات خاص تولید شده و به بازار عرضه شده است. این ایزوگام برخلاف ایزوگام‌های ساده و معمولی ظاهر ساده و سیاه ندارد و در طرح‌های مختلفی شامل آجرنما، آجرنمای سنگی، سرامیکی، چمنی، موزاییکی، کامپوزیتی، لانه زنبوری و… تولید می‌شود و بر روی سطوحی مانند دیوارها، استخرها، پارکینگ‌ها، زمین‌های ورزشی، سقف‌های شیروانی، و مراکز تفریحی اجرا می‌شود.

روش تولید

این نوع ایزوگام به صورت دولایه تولید می‌شود و امکان تولید آن به صورت تک لایه وجود ندارد. روش تولید ایزوگام طرحدار تفاوت چندانی با ایزوگام ساده و معمولی ندارد، و تنها تفاوت روش تولید آن این است که در مرحله‌ی خروج از تشت قیر و پیش از سرد شدن، به جای فویل آلومینیومی که در تولید ایزوگام ساده استفاده می‌شود، روکش طرح دار به کار می‌برند.

این فویل‌های طرحدار وارداتی هستند و در زمان بارگیری کاملاً بررسی می‌شوند و به طور کاملاً سالم در اختیار مشتری قرار می‌گیرند.

مقایسه با ایزوگام ساده

از مهمترین تفاوت‌های ایزوگام‌های ساده و طرحدار می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

– ایزوگام‌های ساده از فویل ساده‌ی آلومینیومی با ضخامت ۱۴ الی ۱۶ میکرون پوشیده شده اند، در حالیکه ایزوگام‌های طرح دار با لایه‌ی فویل دار طرح دار با ضخامت ۳۰ الی ۳۵ میکرون پوشانده شده اند.

– نمای ظاهری ایزوگام ساده آلومینیوم می‌باشد، در حالیکه لایه‌ی بیرونی ایزوگام طرحدار رنگی و دارای طراحی زیبا و منحصر به فرد است.

– ایزوگام طرحدار مقاومت و طول عمر بیشتری نسبت به ایزوگام ساده دارد.

– ایزوگام‌های طرح دار نسبت به ایزوگام‌های ساده قیمت بالاتری دارند.

– ایزوگام‌های طرحدار انعطاف‌پذیری بیشتری از ایزوگام‌های ساده دارند.

کاربرد این نوع ایزوگام

انواع ایزوگام طرح دار کاربردهای مختلفی دارند که برخی از مهمترین آن‌ها عبارتند از:

– استفاده از ایزوگام طرح آجرنما به عنوان نمای بیرونی ساختمان

– استفاده از ایزوگام طرح آجرنمای سنگی به عنوان نمای ساختمان و جایگزین مناسب سنگ نما

– استفاده از ایزوگام طرح چمن در گلخانه‌ها و پشت بام ساختمان‌ها

– استفاده از ایزوگام طرح کاشی در استخرها

– استفاده از ایزوگام‌های رنگی و طرح سرامیک و کامپوزیت، طرح چوب و… در عایق کاری کف استخرها

– استفاده در پارکینگ‌های عمومی و خصوصی

– استفاده در کفپوش راهروهای ساختمان

– استفاده در مکان‌های پر رفت و آمد مانند معابر

ایزوگام طرح دار استخری

مزایای ایزوگام طرح دار

همانطور که می‌دانید ایزوگام‌ها مزایای بسیار زیادی دارند. ایزوگام‌های طرح دار نیز مستثنی نیشتند و مزایایی دارند که عبارتند از:

– قیر پلیمری با کیفیت و مرغوبی دارند.

– از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند و حالت کشسانی بالایی دارند.

– بهترین جایگزین برای سنگ در نمای ساختمان‌ها هستند.

– از زیبایی و جذابیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

– دوام و طول عمر بالایی دارند.

– در برابر رطوبت و گرما از مقاومت زیادی برخوردار هستند. .

– در برابر سرما و در دمای زیر صفر درجه دچار شکستگی نمی‌شوند و مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

– قیمت مناسب و به صرفه‌ای دارند.

– تنوع بالایی در طرح و رنگ دارند.

– در برابر اشعه‌ی خورشید مقاومت زیادی دارند.

– در برابر عوامل محیطی مختلف مانند سرما، گرما، رطوبت و فشار بسیار زیاد مقاوم هستند.

– نور خورشید را منعکس نمی‌کنند و بنابراین از آزار چشم جلوگیری می‌کنند.

– در تولید این محصولات مکان جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، مورد نظر قرار گرفته است.

– فرمولاسیون این ایزوگام‌ها با نهایت توجه و دقت انجام شده است.

قیمت ایزوگام طرح دار

پوشش رول‌های ایزوگام‌های مختلف نقش مهمی در تعیین قیمت آن‌ها دارد. ایزوگام‌های طرح دار مدل‌ها و تنوع رنگی متنوعی دارند و به همین دلیل عوامل مختلفی بر تعیین قیمت این ایزوگام‌ها تأثیر دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل: مواد اولیه (قیر- پلی استر- تیشو- فویل)، نوع طرح انتخابی، متراژ، وزن، و ضخامت ایزوگام است. مواد اولیه شامل قیر و فویل که در تولید این ایزوگام‌ها به کار رفته، تأثیر زیادی بر افزایش یا کاهش قیمت آن‌ها دارد.

از آنجایی که ایزوگام طرح دار ضخامت بیشتری نسبت به ایزوگام‌های فویل دار ساده دارد، قیمت این ایزوگام‌ها نیز متفاوت است. درواقع، قیمت ایزوگام طرحدار به دلیل ضخامت بیشتر آن و کیفیت بالاتر و مقاومت بیشتر این ایزوگام‌ها گران‌تر از ایزوگام فویل دار ساده است. واحد قیمت ایزوگام‌های آلومینیومی ساده متر می‌باشد، اما ایزوگام‌های طرح دار با توجه به نوع طرح و کاربرد آن‌ها دسته‌بندی می‌شوند و به نمایندگی‌های ایزوگام سراسر کشور ارسال می‌شوند. بنابراین، خرید عمده و مستقیم (بدون واسطه) این ایزوگام‌ها از کارخانه ارزان‌تر تمام می‌شود.

خرید این محصول

هنگام خرید ایزوگام طرحدار میبایست این نکته را حتماً در نظر بگیرید که خرید این محصول برای عایق‌بندی چه مکانی صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید در قیمت صرفه جویی کنید باید با توجه به محل مورد نظر برای اجرای ایزوگام، آن را خریداری کنید تا خرید مناسبی انجام دهید.

از آنجایی که کارخانه‌های معتبر تولید کننده ایزوگام محصولات با کیفیت‌تر و مرغوب‌تری تولید می‌کنند، هنگام خرید ایزوگام سعی کنید محصولاتی که برند معتبرتری دارند را خریداری کنید.

یکی از نکات مهمی که در خرید ایزوگام باید به آن توجه کنید ضخامت مناسب ایزوگام است. بوی ایزوگام نیز یکی دیگر از موارد مهم برای خرید این محصول است، به این معنی که هنگام خرید میبایست توجه کنید که ایزوگام بوی بدی نداشته باشد.

نصب این نوع ایزوگام

از آنجایی که نصب و اجرای ایزوگام بسیار حساس است، نکته‌ی مهمی که برای نصب هر نوع ایزوگامی باید در نظر داشته باشید این است که نصب ایزوگام باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود. به ویژه در نصب ایزوگام طرح دار میبایست حتماً دقت شود لایه‌ی روکش این ایزوگام آسیب‌پذیر است و هنگام نصب آن دقت شود که به درستی انجام شود.

در نصب این نوع ایزوگام باید دقت شود که شعله را به اندازه‌ی کافی و به قسمت مناسب ایزوگام داد تا آسیبی به زیبایی ایزوگام وارد نشود و نصب آن نیز به درستی انجام شود.

لازم به ذکر است، در نصب ایزوگام طرحدار میبایست دقت شود که بند بین رول‌های ایزوگام به درستی تنظیم شده باشد تا جلوه‌ی کار به هم نخورد.

به طور کلی، نصب و اجرای ایزوگام‌ها کار حساسی است و اگر بی‌دقتی در نصب آن صورت بگیرد و نصب اصولی انجام نشود، به مرور زمان ایزوگام آسیب می‌بیند و مجبور به ترمیم یا تعویض آن خواهید شد. بنابراین، برای جلوگیری از این مورد و هزینه‌های اضافی، در نصب آن از افراد ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

کارخانه معتبر در تولید ایزوگام طرح دار

از اولین کارخانه‌هایی که اقدام به تولید ایزوگام طرح دار در ایران کرد، کارخانه‌ی ایزوگام دلیجان را می‌توان نام برد. درواقع، ایزوگام دلیجان اولین تولید کننده‌ی ایزوگام طرحدار در ایران و یکی از بزرگ‌ترین مراکز پخش ایزوگام می‌باشد. این شرکت ایزوگام‌های طرحدار با کیفیت را با رعایت استاندارهای لازم تولید می‌کند و توانسته است مشتریان زیادی را جذب کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا