عایق کاری پایه ستون ها در ساختمان

نکات بسیار مهم عایق کاری پایه ستون های ساختمان با ایزوگام

عایق کاری پایه ستون ها در ساختمان برای حفظ و نگهداری بنا و جلوگیری از آسیب رسیدن به ساختمان لازم است، یکی از عایق های که در ایزولاسیون پایه ستون مورد استفاده قرار میگیرد ایزوگام است.

در این مقاله چگونگی عایق کاری پایه ستون ها را با ایزوگام به طور کامل به شما توضیح میدهیم. با خواندن این مطالب اطلاعات خوبی در زمینه ایزولاسیون پایه ستون ها به دست می آورید.

اهمیت عایق کاری ستون ها در ساختمان

نفوذ رطوبت در ساختمان میتواند باعث بروز خسارات زیادی شود، شاید  حتی سازه را از بین ببرد. رطوبت از روش های مختلفی مثل بارندگی و رطوبت موجود در خاک جذب میشود، که باعث بروز پوسیدگی در فلز تورم شدن گچ، میگردد.

حتی رطوبت میتواند باعث پیدایش حشرات و قارچ هم بشود.  زمانی که هوا سرد شود، آبی که داخل مصالح نفوذ کرده یخ میزند و بعد منبسط می شود، باعث تخریب و خرد شدن مصالح می گردد. به همین دلیل بهتر است پی ساختمان و ستون ها را عایق کاری کنید.

عایق کاری پایه ستون ها در ساختمان

انواع پایه ستون ها از لحاظ عایق کاری

پایه ستون ها به دو دسته ستون های فلزی و ستون های بتنی تقسیم می شود که این پایه ستون ها هرکدام ممکن است درجایی استفاده شود و مزایا و معایبی دارند.  تنها چیزی که در هر دو بسیار مهم است، عایق کاری پایه ستون ها می باشد، که در این قسمت به شما توضیح میدهیم.

عایق کاری ستون های بتنی

ستون های بتنی به دلیل عمر بیشتری که دارد و مقاومت بیشتری که به نسبت ستون های فلزی دارد، خیلی زود در ساخت و ساز جای خود را پیدا کرد.

اگر قصد عایق کاری ستون های بتنی را با نصب ایزوگام دارید، از ایزوگام های یک لایه ساده استفاده کنید. نیازی به استفاده از ایزوگام های دو لایه فویل دار نیست و با استفاده از این نوع ایزوگام تنها هزینه های شما را افزایش میدهد.

 عایق کاری ستون های فلزی

ستون های فلزی به دلیل واکنش زیاد آن با رطوبت اهمیت عایق کاری بیشتر احساس میشود، برای عایق کاری ستون های فلزی بهتر است از قیر استفاده کنید.

4.5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا