آموزش نصب ایزوگام روی ایرانیت

آموزش نصب ایزوگام روی ایرانیت

نصب ایزوگام روی ایرانیت

 

برای عایق کردن مکان های مختلفی مثل دیوار سقف سرویس بهداشتی از ایزوگام استفاده میشود.

 

اما در مورد سقف های که با ایرانیت ساخته شده اند، نصب ایزوگام کمی متفاوت تر است، لازم است از تکنیک های خاصی استفاده شود، که در این مقاله هرآنچه در مورد این تکنیک ها لازم است بدانید را به شما توضیح خواهیم داد.

 

در شمال ایران به دلیل بارندگی از شیروانی یا ایرانیت استفاده میشود،  به دلیل بارش باران و رطوبت زیاد ممکن است باعث پوسیدگی شود، در این موارد عایق کردن، حائز اهمیت میشود.

 

ایرانیت و شیروانی دارای مواد تشکیل دهنده مختلفی است، به همین دلیل روش نصب ایزوگام شیروانی و نصب ایزوگام ایرانیت باهم متفاوت است.

در ادامه این پوست نحوه نصب ایزوگام را بیان کرده ایم، و نکاتی که برای نصب ایزوگام باید بدانید را متذکر خواهیم شد.

 

 

نصب ایزوگام روی ایرانیت
نصب ایزوگام روی ایرانیت

 

 

مزایای ایرانیت

 

استحکام ایرانیت بالا است، زیرا در آن از سیمان تشکیل شده است. همین مستحکم بودن باعث میشود از ایرانیت برای پوشش اتاقک ها و سقف انبار ها استفاده میشود. اما یک ایراد اصلی آن ناهموار بودن سطح آن است همین موضوع باعث میشود، ایزوگام کردم آن کاری سخت شود.

 

 

زیرسازی ایرانیت برای نصب ایزوگام
زیرسازی ایرانیت برای نصب ایزوگام

 

 

زیرسازی ایرانیت برای نصب ایزوگام

 

بعد از نصب ایرانیت سطح  را با کمک ملات ماسه و سیمان یکنواخت کنید،  تمام فرورفتگی های سطح را با ملات پرکنید. تا یک سطح یک پارچه یک دست داشته باشید.

صبر کنید تا ملات به خوبی خشک شود، سپس برای اینکه چسبندگی سطح بیشتر شود روی ملات را با یک لایه قیر بپوشانید، و روی آن را ایزوگام کنید.

برای اینکه سطح سیمان و ملات یک دست شود میتوانید، از توری مرغی استفاده کنید توری مرغی را روی سطح قرار دهید،  روی آن را با ملات بپوشانید، به این صورت سیمان و ملات بهتر و یک دست تر روی سطح قرار میگیرد.  البته از توری مرغی بیشتر برای زیر سازی قبل از نصب ایزوگام روی شیروانی استفاده میشود.

در نصب ایزوگام روی شیروانی چون جنس شیروانی از فلز گالوانیزه است. ملات سیمان و ماسه به خوبی روی آن نمی چسبد،  همین امر باعث میشود، که نصب ایزوگام سخت تر شود.

 

 

نکات ایمنی در نصب ایزوگام

 

وجود کپسول آتش نشانی قبل از انجام عایق کاری جز موارد ضروری ایمنی است.

سطح زیر ایرانیت را چک کنید، معمولا در زیر ایرانیت از پشم شیشه استفاده میکنند، و الیاف پشم شیشه هم بسیار اشتعال پذیر است.

این کار نیاز به تخصص دارد درصورتی که بهجای اینکه شعله روی ایزوگام باشد، روی ایرانیت باشد ممکن است باعث آتش سوزی شود.

حرکت  روی سقف ایرانیت خطرناک است، به همین دلیل بهتر است از تخته بنایی استفاده کنید.

معمولا ایرانیت را روی سطوح شیب دار هم نصب میکنند، اگر شیب آن زیاد بود برای ایمنی بیشتر نصاب را به استفاده از طناب ملزم کنید.

 

 

قیمت نصب ایزوگام بر ایرانیت

 

برای اطلاع دقیق از قیمت ایزوگام کاری ایرانیت و مشاوره های لازم میتوانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید تا بهترین مشاوره را به صورت رایگان دریافت نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا