نصب ایزوگام روی شیروانی

چگونگی نصب ایزوگام روی شیروانی

سقف های شیروانی قبلا بیشتر در مناطق پر بارش شمال ایران رواج داشت، اما این مدل سقف ها زیبایی خاصی نیز دارد. همین امر باعث شده است، در مناطق با آب هوای خشک نیز مرد استفاده قرار بگیرد.

اما این زیبایی دردسرهایی را نیز بهمراه دارد. سقف های شیروانی به دلیل شیب دار بودن و شکل های مختلف، باید قبل از نصب ایزوگام روی شیروانی نکاتی رعایت کنید.

با رعایت این نکات، میتوانید عایق روی شیروانی مناسبی داشته باشید. که در این پست ما تمامی نکات از جملهروش نصب ایزوگام روی شیروانی، ایزوگام مناسب برای شیروانی، نکات ایمنی در زمان اجرا ایزوگام و… را بیان کرده ایم

عایق کاری شیروانی
نصب ایزوگام روی شیروانی

چرا باید شیروانی را ایزوگام کرد؟

به طور کلی ایزوگام یک ورق است، که از از یک لایه الیاف و تیشو یا پشم شیشه است. که با استفاده از قیر صنعتی و یا قیر طبیعی آن لایه را در برابر طوبت و نفوذ آب مقاوم کرده است. به دلیل مقاومت ایزوگام در برابر نور خورشید یک لایه فویل آلومینیوم روی آن نصب شده، که باعث میشود گرما هم به داخل نفوذ نکند، همه این عوامل باعث شده است که ایزوگام، به عنوان عایق شیروانی مورد استفاده قرار بگیرد.

دلایل نصب ایزوگام روی شیروانی

به طور کلی نصب ایزوگام روی شیروانی خوب است یا نه؟ شاید این سوال شما نیز باشد در ادامه به این پرسش پاسخ میدهیم،  ضرورت نصب ایزوگام روی شیروانی را هم بررسی میکنیم.

عدم هدر رفتن انرژن با نصب ایزوگام روی شیروانی

هدر رفتن انرژی امروزه به مسئله مهمی تبدیل شده است. ایزوگام را اکثرا به عنوان یک عایق رطوبتی میشناسند،  این درست است، اما پشم شیشه موجود در ایزوگام باعث شده است که ایزوگام علاوه بر عایق رطوبت عایق سرما و گرما نیز باشد.

صرفه جویی در انرژی باعث میشود علاوه بر باقی گذاشتن ذخایر برای آیندگان باعث صرفه جویی هزینه ها هم شود.

این مدیریت هدر رفت انرژی کار سختی نیست، با رعایت نکاتی جزئی  میتوان از هدر رفت انرژی جلوگیری کنید.

عایق ضد صدا کردن شیروانی با ایزوگام

شیروانی زیبایی خاصی دارد، نمیتوان آن را انکار کرد. اما یکی از مشکلات اصلی آن زمان بارندگی صدای قطرات باران است، که با شیروانی برخورد میکند،  صدایی بسیار آزار دهنده است. با ایزوگام کردن روی شیروانی این صدا ها به صورت محسوس کاهش پیدا میکند، در اینجا ایزوگام، به یک عایق ضدصدا تبدیل میشود؛ و باعث کم شدن صدا در ساختمان میشود.

عایق ضد رطوبت کردن شیروانی با استفاده از ایزوگام

اگر خانه شما هم شیروانی است و نسبت به عایق کردن شیروانی اقدامی نکرده اید، باید در بارندگی ها برف و باران منتظر نفوذ آب از روزنه های شیروانی و جاهایی که شیروانی ها به هم وصل شده است باشید.

برای جلوگیری از نم، رطوبت و…میتوانید از ایزوگام استفاده کنید.

اجرای ایزوگام روی شیروانی
عایق رطوبتی شیروانی

بهترین نوع ایزوگام برای عایق کردن شیروانی

انتخاب ایزوگام برای نصب روی شیروانی بسیار مهم است، تا یک نصب بی نقص داشته باشیدريا، برای یک بار هزینه کنید، نیاز نباشد؛ که دوباره مجبور به هزینه کردن شوید.

ایزوگام شیروانی یک ایزوگام ضخیم باید باشد، میتوانید از ایزوگام های 2لایه و یا 3لایه استفاده کنید، اگر برای شما زیبایی عایق هم مهم است؛ میتوانید از ایزوگام های طرح دار استفاده کنید.

اما این نکته را بدانید اگر کیفیت ایزوگام خوب نباشد؛ فرق نمیکند که چه نوع ایزوگامی انتخاب کرده اید.

برای انتخاب بهترین ایزوگام نکاتی را باید رعایت کنید، که تمام این معیار های انتخاب بهترین ایزوگام را در مقاله ای توضیح داده ایم.

قبل از خرید ایزوگام، نگاهی به آن بیندازید تا کلاه سرتان نرود.

روش اجرایی ایزوگام شیروانی

برای نصب ایزوگام روی شیروانی، معمولا بخاطر یک دست شدن سطح شیروانی از ملات استفاده میکنند، تقریبا مثل نصب ایزوگام روی ایرانیت بعد از یک دست کردن آن از یک لایه قیر استفاده میکنیم تا چسبندگی سطح با ایزوگام را افزایش دهید و در آخر نیز اقدام به نصب ایزوگام کنید

چنانچه شیروانی آهنی دارید، حتما برای عایق حرارتی ان هم شده از ایزوگام استفاده کنید، شیروانی های آهنی، در فصل زمستان بسیار سرد میشوند. و در فصل تابستان بسیار گرم میشود.

اگر قصد استفاده از ملات را برای یک دست کردن شیروانی فلزی را دارید، از توری مرغی استفاده کنید، زیرا ملات به فلز به خوبی نمیچسبد. توری مرغی باعث میشود، ملات  بهتر به سطح بچسبد.

نصب ایزوگام شیروانی
نحوه نصب ایزوگام روی شیروانی

نکات ایمنی برای نصب ایزوگام روی شیروانی

مهم ترین اصل مهارت نصاب است. برای ایزوگام کاری روی شیروانی حرارت را بیشتر باید روی ایزوگام بگیرید، حرارت اگر روی شیروانی باشد، به دلیل وجود پشم شیشه در شیروانی باعث آتش سوزی شود.

برای جابجا شدن روی شیروانی، از روی ستون ها حرکت کنید. تا مشکلی پیش نیایید، برای اطمینان کامل نیز میتوانید؛ از تخته بنایی استفاده کنید.

هنگام نصب ایزوگام  نصاب باید از طناب استفاده کند. هرچه شیب بیشتر شود ضرورت استفاده از طناب هم بیشتر میشود.

قیمت ایزوگام شیروانی

نوع انتخاب شما که ایزوگام دولایه سه لایه یا ساده، طرح داز را انتخاب کنید روی قیمت ایزوگام تاثیر دارد.

برای استعلام از قیمت و مشاوره رایگان ما، میتوانید؛ با استفاده از شماره موجود  مشاوره و قیمت روز را دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا